Czy Twoje dziecko coś bierze?

„Im wcześniej, tym lepiej” – nowa propozycja dla zaniepokojonych rodziców

Stowarzyszenie Środowiskowy Klub Abstynenta „Zwycięstwo” zaprasza tych Rodziców, którzy chcieliby pomóc swoim dzieciom uniknąć przedwczesnego eksperymentowania z narkotykami czy alkoholem i tych, którzy mają uzasadnione obawy, że ich dzieci już takie próby podjęły do udziału w zajęciach, w trakcie których zdobędziecie  wiedzę na temat:

- prawidłowości rozwoju dziecka w wieku dorastania, jego przeobrażeń fizjologicznych, zmian w zakresie intelektu, uczuć, woli, a także w sferze zainteresowań, kontaktów rodzinnych i społecznych oraz pojawiających się w związku z tym potrzeb.

-  czynników chroniących dzieci przed przedwczesnym eksperymentowaniem z narkotykami czy alkoholem i czynników wpływających na zwiększanie się ryzyka takich zachowań dzieci

oraz nabędziecie umiejętności :

- rozpoznawania potrzeb swoich dzieci i udzielania im pomocy w konstruktywnym zaspokajaniu tych potrzeb.

- prowadzenia z dziećmi dialogu nt. substancji psychoaktywnych, ustalania i egzekwowania obowiązujących w tym zakresie zasad i granic.

- wywoływania, podtrzymywania i wzmacniania motywacji dzieci do utrzymywania abstynencji od substancji psychoaktywnych i  przeciwstawiania się presji rówieśników na podejmowanie zachowań ryzykownych

Na program tych zajęć składają się:

  1. Skorzystanie z indywidualnej porady  psychologa lub specjalisty psychoterapii uzależnień dot. zagrożeń lub eksperymentowania przez  dzieci z substancjami psychoaktywnymi. Dyżury specjalistów odbywają się w każdy wtorek w godzinach 20.00- 22.00 w Pracowni Motywacji i Zmian w Poznaniu przy ul. Litewskiej 8 ( na konsultację prosimy umawiać się telefonicznie pod nr 608 430 413)
  2. Udział w  jednogodzinnych spotkaniach grupy wsparcia prowadzonych przez psychologa lub specjalistę psychoterapii uzależnień dla rodziców, których dzieci zagrożone są lub już podjęły eksperymenty z używaniem substancji psychoaktywnych ( Grupa spotyka się w każdą sobotę o godzinie 14.00 w Pracowni Motywacji i Zmian w Poznaniu przy ul. Litewskiej 8 – grupy mają charakter otwarty – na spotkanie można przyjść bez wcześniejszego zgłoszenia
  3. Udział w 6-godzinnych warsztatach umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzonych przez psychologa lub profilaktyka-terapeutę motywującego, które odbędą się w dniach 29 października, 19 listopada i 10 grudnia 2016 w Klubie Abstynenta „Zwycięstwo” przy ul. Litewskiej 8 od mgodz. 10.00 do 16.00– liczba uczestników warsztatów jest ograniczona – zgłoszenia uczestników przyjmuje SŚKA „Zwycięstwo” od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-20.00  w Klubie lub mailowo pod adresem: biuro@klub-zwycięstwo.pl

Udział w programie jest bezpłatny. Zadanie korzysta ze wsparcia Miasta Poznania

Zapraszamy

Święto Trzeźwości Wielkopolski

ŚWIĘTO   TRZEŹWOŚCI

ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ

Sobota   20 sierpnia 2016

W  R  O  N  K  I

KLASZTOR O.O. FRANCISZKANÓW    UL. MICKIEWICZA 1

 

         godz.  14.oo    Start i kiermasz literatury trzeźwościowej oraz

                                    festyn rekreacyjny dla dzieci i dorosłych

         godz. 15.oo     Koronka do Miłosierdzia Bożego  i Konferencja Duchowa

         godz. 16.oo     Mityng otwarty

         godz. 18.oo     Wspólne trzeźwościowe śpiewanie z gitarą

         godz. 19.oo     Msza Św. w intencji trzeźwości

         godz. 20.oo      Koncert – Anna Pietrzak ( z zespołu PARTITA)

         godz. 21.oo      Apel Jasnogórski – zakończenie

W czasie trwania imprezy będą czynne stoiska z przekąskami, ciachami i napojami bezalkoholowymi oczywiście.

 

                                                                          ks. Paweł Pawlicki

                                                                 Duszpasterstwo Trzeźwości

                                                                   Archidiecezji Poznańskiej

Zloty Absolwentów Charcic ODWOŁANE

Z przykrością musimy zakomunikować, że Zloty Absolwentów Ośrodka Leczenia Uzależnień w Charcicach zostały zawieszone do odwołania.

Najbliższy Zlot w dniu 13 sierpnia już się NIE ODBĘDZIE.

Od prawie 2 lat Klub Zwycięstwo prowadził Zloty w Charcicach przy współudziale terapeutów z Ośrodka. Niestety w chwili obecnej kierownictwo CXharcic nie jest w stanie zabezpieczyć terapeuty na czas Zlotu.

Okazuje się, że  kierownictwo z Charcic nie za bardzo  jest zainteresowane kontynuacją Zlotów Absolwentów., a dla informacji takie Zloty odbywają się w większości okolicznych Ośrodków jak Obrzyce czy Gniezno i to od bardzo wielu lat.

Do momentu znalezienia innej formy ewentualnej współpracy z OLU Charcice Zloty Absolwentów będą zawieszone. W przypadku znalezienia nowej formuły tych Spotkań, natychmiast Was poinformujemy.

Wpłaty dokonane na Zlot 13 sierpnia zostaną zwrócone.

Sławek Seńkowski – Klub „Zwycięstwo”

 

 

Zlot Absolwentów Charcic 13 sierpnia 2016

Zapraszamy na kolejny Zjazd Absolwentów Zakładu Leczenia Uzależnień w Charcicach, który odbędzie się w dniu 13 sierpnia – sobota 2016 roku na terenie Zakładu.

Program Zjazdu Absolwenta:

godz. 10.00 Wystąpienie terapeuty uzależnień – Piotra Laufra

godz. 11.15 Mityng Spikerski

godz. 12.45 Obiad dla Absolwentów w stołówce Zakładu

godz. 13.30 Spotkanie Absolwentów przy kawie i ciasteczku

W czasie trwania Zjazdu odbędzie się kiermasz literatury o uzależnieniach, współuzależnieniu i DDA

Warunkiem udziału w Zjeździe jest wniesienie do dnia 8 sirpnia 2016 opłaty w wysokości 15zł (obiad, kawa, słodkie) na Konto Klubu Abstynenta „Zwyciestwo”, który zgodził sie być skarbnikiem Zjazdu

Nr Konta: 62 1020 4027 0000 1102 0306 1264

W tytule przelewu prosimy o podanie nazwiska i numeru telefonu lub adresu mailowego.

Można dokonać wpłaty za kilka osób

Ilość miejsc ograniczona!!!

Informacje telefoniczne: Sławek 606 400 302

Seanse filmowe o 12 Krokach

W każdą niedzielę o 16.30 prezentujemy materiały filmowe o 12 Krokach. O Krokach mówią zawodowi terapeuci, księża, anonimowi alkoholicy, celebryci, uzależnieni posłowie i muzycy.

Po seansach – komentarze, dyskusje i opinie.

Zapraszamy na Litewską 8

Dojazd utrudniony przez remont sieci wodociągowej ale co to jest dl chcących?

Pogodna niedziela z Piotrem Laufrem

POGODNA NIEDZIELA Z PIOTREM LAUFREM

W każdą ostatnią niedzielę miesiąca zapraszamy na „Pogodne Spotkanie z Piotrem Laufrem”. Forma tych spotkań będzie gdzieś pośrodku miedzy Grupą Wsparcia a Warsztatami dla osób uzależnionych i ich rodzin.

Tematyka spotkań będzie nawiązywała oczywiście do Programu 12 Kroków AA i 12 Stopni Al.-Anon. Na początek będzie o bezsilności, ale nie tylko wobec alkoholu, ale i wobec otaczającego świata i oczywiście o wynikających z tego ograniczeń w kierowaniu swoim życiem. Będzie sporo także o lękach, stresie, złości i depresjach.

Tematyka spotkań będzie też wzbogacona o tematy interesujące uczestników, gdyż Piotr nie będzie się sam produkował i chciałby tez się czegoś nauczyć od Was.

Piotr Laufer zaprasza w niedziele 31 stycznia na godzinę 17.00 do Klubu „Zwycięstwo” w Poznaniu przy ul.Litewskiej 8

Wstęp Wolny gdyż projekt jest współfinansowany przez Miasto Poznań

Niedziela 24 stycznia 2016 – film o 12 krokach

Z cyklu materiałów filmowych o 12 krokach w najbliższą niedzielę 24 stycznia o godz 17.00 zobaczymy materiał z Muńkiem Staszczykiem oraz terapeutą Jackiem Racięckim z Warszawy.

Prowadzenie: Rafał Porzeziński

Jacek Racięcki: terapeuta uzależnień związany z Centrum Pomocy Duchowej księży pallotynów przy ul. Skaryszewskiej. Jako pierwszy w Warszawie zaczął prowadzić w oparciu o ćwiczenia "Wreszcie żyć - 12 kroków" warsztaty dla osób uzależnionych. Autor i gospodarz audycji "Poradnia uzależnień" w Radiu Plus Warszawa.

Spotkania Rodzinne w Chojnie nad Wartą

Spotkania Rodzinne W Chojnie nad Wartą przeznaczone dla trzeźwiejących alkoholików i ich rodzin.
24 stycznia 2016 – niedziela
W programie:
16.00 Msza Święta w kościele w Chojnie
17.15 Mityng Otwarty dla Rodzin

19.00 Zabawa taneczna przy dźwiękach na żywo – grają „Przyjaciele Billa W.”

Mityng i zabawa odbędą się w odnowionej Świetlicy Wiejskiej w Chojnie.

Dostępne będą: kawa, herbata i wypieki gospodyń a także literatura dla uzależnionych oraz medale rocznicowe i inne pamiątki trzeźwościowe

Wstęp wolny: mile widziany jakikolwiek wypiek własnoręcznie zrobiony

Organizator: ks. Paweł Pawlicki – Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Poznański

Filmy o programie „12 Kroków” w Klubie

Wracamy do prezentacji materiałów filmowych o 12 Krokach zrealizowanego przez Rafała Porzezińskiego z Warszawy.

Jest to próba przybliżenia programu DWUNASTU KROKÓW przez dzielenie się doświadczeniem trzeźwych alkoholików, narkomanów, hazardzistów, lekomanów, seksoholików, a także duchownych, terapeutów i psychologów, którzy w tym niezwykłym programie zobaczyli prwdę i nadzieję.

Najbliższy pokaz to Teresa zwana „Świętą” z 30 letnim stażem trzeźwości i ks. MArek Kruszewski – duszpasterz rodzin – ksiądz otwarty na świat i otaczającą rzeczywistość. Obydwoje mówić będą o KROKU DRUGIM.

Ks. Kruszewski zsłynął miedzy innymi z tekstu:

Czemu służy celibat? Wydaje mi się, że ksiądz jako człowiek samotny jest uwikłany w tysiące obaw i lęków. Łatwiej żyć temu, który wie, że jest kochany przez innego człowieka. Niektórym może wystarcza miłość Pana Boga, ale jest napisane „nie jest dobrze, aby człowiek był sam”. Dobre małżeństwo wg mnie może tylko wspierać osobę kapłana, w niczym nie przeszkadza. Ja nie dyskutuję z celibatem, ja tylko tego nie rozumiem.

Przerywnikiem będzie „Spacer po Akron” z Ireną po miejscch, gdzie rodziło sie AA w Ameryce

Zapraszamy w niedzielę 17 stycznia 2016 o godz. 17.00 na Litewską 8