29 kwietnia minęła pierwsza rocznica śmierci Wiktora Osiatyńskiego. W celu uczczenia Jego osoby Klub „Zwycięstwo” zaaranżował wystawę upamiętniającą Wiktora, z fotkami, pamiątkami i medalami udostępnionymi przez żonę Wiktora Ewę Woydyłło. Wystawa czynna będzie od 1 do 13 maja w godzinach 17.00 – 20.00 w soboty od 10.00 do 13.00. Oprócz książek i płyt Wiktora dostępna będzie unikatowa pozycja wydana z okazji jego 70-urodzin „Listy od przyjaciół” – księga pamiątkowa dla Profesora Wiktora Osiatyńskiego, wydana przez Helsińską Fundację Praw Człowieka we współpracy z Open Society Foundations, pod redakcją Adama Bodnara.

img099WP_20170512_027

Festyn Trzeźwościowy „Chojno 2018″

Termin: 12 maja (sobota) 2018

Miejsce: Chojno nad Wartą (11 km od Wronek)

Program:

14.00 Oficjalne rozpoczęcie grochówką z wojskowego kotła

15.00 Konferencja ks. Jana Chrzanowskiego                                                                                 „Świętość jest spotkaniem Twojej słabości i mocy Bożej Łaski”

16.30 Mityng Otwarty na wolnym powietrzu

18.00 Koncert zespołu rockowego „DAR” z Łodzi

19.00 Msza Św. w intencji trzeźwości

20.00 Koncert Anny Pietrzak (wcześniej PARTITA)

21.00 Apel Jasnogórski

21.30 Zabawa taneczna

Przez cały czas trwania Festynu organizowane będą konkurencje sportowe, strzeleckie, itp           oraz odbywał się będzie Kiermasz Książki dla uzależnionych, współuzależnionych i Dorosłych Dzieci Alkoholików (nie zabraknie też książek dla dzieci oraz pamiątek trzeźwościowych)

Organizator: Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Poznańskiej                                                                          oraz Klub Abstynenta „Zwycięstwo” z Poznania

Grupy Wsparcia w Klubie Zwyciestwo

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku Grupy Wsparcia.

Godziny bez zmian 9.30 i 11.00

Prowadzący terapeuci:

- pierwsza sobota miesiąca – Piotr Laufer – terapeuta z Zakładu Leczenia Uzależnień z Charcic

- pozostałe soboty w miesiącu: terapeuci Jarosław Banaszak, Piotr Cholerzyński, Estera Pietrzak

- „Pogodne Niedziele” z Piotrem Laufrem – bez zmian

- Konsultacje indywidualne – każda niedziela godz. 19.00 po poprzednim zgłoszeniu telefonicznym na numer Klubu

Życzenia noworoczne

Wszystkim osobom uczestniczącym w Grupach Wsparcia na Litewskiej

i w ogóle wszystkim trzeźwiejącym alkoholikom i ich rodzinom

dużo zdrowia i akceptacji siebie i otoczenia

Życzy Zarząd Klubu „Zwycięstwo”

UWAGA: w II dzień Świąt 26 grudnia Klub będzie czynny od godz. 18.00 do 21.00  Przewidziana projekcja filmu „Pościg we mgle” z Tommym Lee Jonse  jako uzależnionym detektywem

O godz. 19.00 zapraszamy na Grupę AA „Eleuteria”

Pogodne niedziele z Piotrem Laufrem

Grupa Wsparcia dla osób uzależnionych i ich rodzin o nazwie „Pogodne niedziele” z Piotrem Laufrem.  Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 12 listopada 2017 o godz. 17.00.

Następna nowość to konsultacje indywidualne z Piotrem Laufrem dla osób uzależnionych i ich rodzin potrzebujących wsparcia. Konsultacje będą się odbywały w niedziele od 19.00. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod numer Klubu

Dla przypomnienia: Piotr Laufer to terapeuta uzależnień, pracujący w Ośrodku Leczenia Uzależnień w Charcicach. Ze względu na swoja alkoholową przeszłość, Piotr ma bardzo dobry kontakt z osobami uzależnionymi i ich rodzinami, ponieważ wszystkie trudne kwestie dotyczące uzależnienia zna z autopsji a nie tylko fachowych podręczników.

Tematyka spotkań z Piotrem dotyczyć będzie tego wszystkiego, co jest ważne dla osoby wychodzącej z uzależnienia, z organizacją swego nowego, trzeźwego życia w oparciu o Program Dwunastu Kroków Anonimowych Alkoholików.

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 12 listopada na godzinę 17.00

Metropolitalny Kongres Trzeźwości

METROPOLITALNY KONGRES TRZEŹWOŚCI

„Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”

19 sierpień 2017 Poznań – Ostrów Tumski

Program:

Godz. 11.00 Katedra – Msza św. pod przewodnictwem ks. Abp Stanisława Gądeckiego

Godz. 13.30 Brama Poznania. Panel Dyskusyjny z udziałem przedstawicieli PARPA

Godz. 12.30 – 18.30 Impreza towarzysząca:

Festyn Trzeźwościowy na placu przy ul. Dziekańskiej (Ostrów Tumski)

W programie: występy estradowe:

• Hania „Ptaszek” z Nasielska

• Roxana Tutaj & Good Omen

• Ania Pietrzak z zespołem PARTITA oraz

• URSZULA (godz. 12.30)

Co jeszcze:

• porady terapeutów uzależnień i prawników

• kiermasz literatury trzeźwościowej

• kiermasz literatury dla dzieci

• uroczyste wręczenie dzieciom „Tornistrów pełnych Uśmiechu”

• Poznańska Policja – dzieciom

• stoiska z karkówką, szaszłykami, lodami, ciastami itp.

Organizatorzy: Duszpasterstwo Trzeźwości, Urząd Miasta Poznania, Klub „Zwycięstwo”

Patronat medialny: TVP3, Radio Poznań, Radio Emaus, Poznańska 38

Fotka plakatu

Grupa Wsparcia dla Rodzin w niedziele

W tym roku kalendarzowym „Pogodne Niedziele” z Piotrem Laufrem odbywać się będą dwa razy w miesiącu – w każdą II i IV niedzielę miesiąca.  Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 23 lipca 2017 o godz. 17.00.

Następna nowość to konsultacje indywidualne z Piotrem Laufrem dla osób uzależnionych i ich rodzin potrzebujących wsparcia. Konsultacje będą się odbywały także w II i IV niedzielę miesiąca od godziny 19.00 do 20.30.

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 23 lipca na godzinę 17.00

Spotkania z piosenką trzeźwościową

W sobotę 1 lipca o godz. 17.00 kolejne „Spotkania z piosenką” przy grillu. Szczególnie zapraszamy wszystkich, którzy chcieli by pomcz troszeczkę przy organizacji „Święta Trzeźwości” w sierpniu koło Katedry. Szczegóły w sobotę na Litewskiej 8

Wystąpi z gitarą Tadeusz z Gubina